OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hodový víkend věnovaný oslavám 750 let Vlčnova 

U příležitosti oslav 750 let od první písemné zmínky o Vlčnovu a příležitosti vlčnovských hodů konaných na svátek sv. Jakuba Staršího, jemuž je zasvěcen zdejší kostel, připravila obec Vlčnov ve spolupráci s dalšími organizacemi o následujícím víkendu několik aktivit.

V pátek 25. 7. 2014 se budou hody zapalovat (PO)KOŠTOVÁNÍM– dozvuky II. slováckého koštu slivovice 2014, uskutečněným ve spolupráci se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti a Společností přátel slivovice v Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově od 18.00 do 21.00 hodin.

Při této příležitosti bude uložen vítězný vzorek ze slováckého koštu slivovice do Archivu chuťového poselství budoucím generácí založeného v muzeu pálenic. Dále bude slavnostně otevřen vzácný vzorek slivovice z roku 1914, který byl nalezen zakopán v zahradě domu ve Vlčnově a je v muzeu uložen. K posezení a ochutnávce vysoce kvalitních vzorků slivovice z II. Slováckého koštu slivovice zazpívá Mužský sbor Vlčnov.

V sobotu 26. 7. 2014 v 16. 00 hodin v příjemném areálu vinohradnických búd ve Vlčnově připravil Mužský sbor Vlčnov a Klub sportu a kultury ve Vlčnově za podpory obce Vlčnov tradiční Hodové zpívání v búdách. Představí se Mužský sbor Vlčnov, Vlčnovské búdové umělkyně, Mužský a ženský sbor z Kostic a Tvrdonic a zahraje cimbálová muzika Čardáš a sólisté. Nenechte si ujít tuto jedinečnou atmosféru společného zpívání, muzicírování a přátelské pohody v nádherném prostředí vlčnovských búd.

 

V neděli 27. 7. 2014 bude celý hodový víkend vrcholit uspořádáním Vlčnovských hodů s právem, které jsou organizovány Obcí Vlčnov, folklorním souborem Vlčnovjan a ve spolupráci s Klubem sportu a kultury ve Vlčnově při výjimečných příležitostech, k nimž letošní výročí 750 let od první písemné zmínky o obci bezesporu patří. Organizaci hodové chasy se stárky, její obchůzky a uspořádání hodové zábavy se ujal folklorní soubor Vlčnovjan, který doplní další krojovaní účastníci ve slavnostním vlčnovském kroji.

Ve 13. 00 hodin se hodová chasa sejde na Návsi u Krála, ve 13. 30 odchází zúčastnění průvodem ke stárkům a stárkám a poté společně jdou žádat na obec pana starostu o povolení hodů. Od 17. 00 hodin do 21.00 hodin se uskuteční v amfiteatru V Jamě hodová zábava. Hrát bude dechová hudba Vlčnovjané a cimbálová muzika čardáš. Zažít tradiční vlčnovské hody s právem je nyní jedinečnou možností, která se ve Vlčnově naskýtá skutečně jen při výjimečných příležitostech. Jste srdečně zváni !

Kontakt

Společnost Jízdy králů ve Vlčnově
687 61 Vlčnov 186
16361903

Jízda králů 2012 ve zkratce12